Sık Sorulan Sorular


4. Evre Kanser Hastası İyileşir mi?

4. evreye kadar ulaşan kanserle mücadele zordur ama imkansız değildir. Fitoterapi ile sonuç alınabilen çok sayıda hasta var.

Fitoterapi Nedir?

Fito bitki, terapi tedavi demektir. Kısaca bitkilerle tedavi demektir. Bitkileri direkt kullanmaktansa standardize edilmiş formlarını öneriyoruz.
Detaylı bilgi bu linkte: https://sifasokagi.com/hakkimizda/

Kemoterapi İle Birlikte Fitoterapi Olur mu?

Kemoterapi ağır bir uygulama olduğu için yan etkilerini minimize etmek ve bağışıklık sistemini güçlü tutmak için kemoterapi sürecinde de bitkisel destek alınmalıdır.

Bitkisel Tedavi Kemoterapi-Radyoterapi’nin Etkisini Azaltır mı?

Birçok üniversite araştırması doğru bitkisel tedavinin kemoterapi ve radyoterapinin etkisini artırdığını ortaya koymuştur. Kemoterapi sürecinde sadece greyfurt, nar ve sarı kantaron kullanılmaması önerilir.

Bitkisel Tedavi Kemoterapi-Radyoterapi’nin Yan Etkilerini Azaltır mı?

Fitoterapi yöntemleri ağır uygulamalar olan kemoterapi ve radyoterapinin halsizlik, yorgunluk, ağrılar, organ tahribatı gibi yan etkilerinin azaltılmasında etkilidir. Biktisel tedavi alan hastaların almayanlara göre kemoterapi ve radyoterapi sürecini daha rahat geçirdiği tespit edilmiştir.

Fitoterapi Kanser için Kesin Çözüm müdür?

Hiçbir hastalık için hiçbir tedavinin garantisi olmadığı gibi kanser gibi ağır bir hastalık için de kesin tedavi ifadesini kullanmak doğru olmaz.

Kanser Hastaları Nasıl Beslenmelidir?

Sitemizin bu linkini inceleyebilirsiniz

Kanserden Korunmak için Neler Yapmalıyız?

Sitemizin bu linkini inceleyebilirsiniz

Kanser Neden Nükseder?

Ameliyat, kemoterapi, radyoterapi vs. gibi tedavi yöntemleri çoğu zaman kanserli hücreleri tamamen yok etmez. Vücudun farklı bir yerine kaçıp saklanan kanser hücreleri aylar ya da yıllar sonra güçlenerek ortaya çıkabiliyor.

Fitoterapi ile Kanser Tedavisi Ne Kadar Sürüyor?

Her hasta özeldir, her hastanın metabolizması farklıdır. Fitoterapi’ye her hasta farklı yanıt verir. Bazı hastalarda 4 ayda sonuç alınabilirken bazı hastalarda bu süre 12 aya kadar çıkabilmektedir.

Fitoterapi’ye Sağlık Bakanlığı İzin Veriyor mu?

Fitoterapi (bitkisel tedavi) 2014 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından resmen tanınmıştır. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Daire Başkanlığı (GETAT) kurularak fitoterapinin resmi bir şekilde uygulanmasının önü açılmıştır.

Fitoterapi’yi Kimler Uygulayabilir?

Bitkisel tedavi sadece Sağlık Bakanlığı tarafından sertifika verilen doktorlar tarafından uygulanabilir.

Bitkisel Tedavinin Yan Etkileri Olur mu?

Bitkisel tedavi ehil olmayan kişiler tarafından uygulandığı taktirde olumsuz etkiler yapabilir. Bakanlık’tan yetki alan doktorlar tarafından yapılan çalışmalarda yan etkiler yok denilecek kadar az olur.

Fitoterapi Çocuk Hastalarda Uygulanabilir mi?

Sağlık Bakanlığı Fitoterapi’nin 11 yaş ve üzeri hastalarda uygulanmasına izin vermektedir. Rahatsızlığa, kiloya, boya göre genelde 18 yaş ve üzeri için uygulanabilmektedir.

Dr. Hakan Özkul’la Nasıl Görüşebilirim?

Dr. Hakan Özkul’un muayenehanesi İstanbul Florya’da. 0850 433 39 30 – 0530 061 25 84 bu hatlardan bilgi ve randevu alınabilir.